Betono impregnavimas

2016-09-06

„Lithurin® Dens“

 

„Lithurin® Dens“ yra impregnuojanti medžiaga, kuri padidina betono dangos tankį. Medžiaga „Lithurin® Dens“ yra gaminama vandens pagrindu. Ji nekeičia betono spalvos. „Lithurin® Dens“ įsigeria į gilesnius betono sluoksnius ir tolygiai sureaguoja su betonu. Ši reakcija padidina dangos atsparumą trinčiai. Viršutinis dangos sluoksnis tampa neatsiejama visos struktūros dalimi. Paviršiuje nelieka įtrūkimų, atsisluoksniavimo ir segmentacijos. Vieną kartą medžiaga apdirbtas paviršius įgauna ilgalaikę apsaugą. Medžiaga „Lithurin®“ gali būti naudojama ant maisto pramonės objektų betoninių grindų. Ji yra dalinai atstumianti vandenį ir neslidi. Dangą lengva plauti.

 

Paskirtis

 

 • 1 x „Lithurin® Dens“ – galima naudoti kaip betono tankį didinančią medžiagą. Medžiagą reikia padengti prieš paviršiaus poliravimą. Medžiaga padidina paviršiaus blizgėjimą ir poliravimo gylį.
 • 1 x „Lithurin® Dens“ – galima naudoti kaip betono tankį didinančią medžiagą prieš apdirbant paviršių medžiaga „Lithurin® Seal“. Tai dangai suteikia vientisumą.
 • 1 x „Lithurin® Dens“ – galima naudoti kaip rupaus paviršiaus betono tankį didinančią medžiagą, po paviršiaus apdirbimo medžiaga „Lithurin® Hard“ (lauke esančios betono dangos). Tai padidina paviršiaus tvirtumą ir atsparumą dilimui.
 • 1 x „Lithurin® Dens“ – vidaus paviršiams, kurie bus laistomi vandeniu galima naudoti vietoje medžiagos „Lithurin® Seal“ (pvz., plovimo įrenginiai arba paviršiai, kurie bus plaunami naudojant aukšto slėgio plovimo įrangą).

 

Aplinkos apsauga („Lithurin® Dens“)

 • Maksimalus VOC lygis, mažiau kaip 10 g/l.
 • Medžiaga gaminama vandens pagrindu.
 • Medžiaga neturi kvapo.
 • Suriša betono dulkes ir pagerina oro kokybę.

 

„Lithurin® Dens“ privalumai

 • Maksimalus tvirtumas.
 • Neutralizuoja kalcio nuosėdas (kalkes).
 • Lengvai valomas paviršius.
 • Tvirta danga – vieną kartą apdirbus paviršių užtikrinama ilgalaikė apsauga.
 • Greitas džiūvimas (prie +15 / + 18oC temperatūros danga išdžiūsta per 30 minučių).
 • Medžiaga gali būti naudojama ant naujos arba senos betoninės dangos. Danga atstumia vandenį.

 

Būtina įranga

 • Minkštas šepetys arba pašluostė.
 • Žemo slėgio purkštuvas, mechaninis purkštuvas arba laistytuvas su purkštuvo antgaliu. Medžiagos „Lithurin® Dens“ naudojimo reikalavimai
 • Minimali betoninės dangos paviršiaus temperatūra +5oC (atitinka +10oC oro temperatūrą).
 • Paviršius turi būti švarus.
 • Norint medžiaga padengti ant senų betoninių grindų, iš pradžių grindis reikia švariai nušlifuoti.
 • Medžiaga „Lithurin® Dens“ turi visiškai išdžiūti. Tik tada galima užnešti medžiagą„Lithurin® Seal“.

 

„Lithurin® Dens“ dengimo nurodymai

1. Žemo slėgio purkštuvu arba laistytuvu padenkite medžiagą ant paviršiaus.
2. Norint užtikrinti gerą medžiagos įsigėrimą į paviršių, paviršių ištrinkite minkštu šepečiu. Paviršių išlaikykite drėgną (temperatūra apie +15 / + 18oC) apie 15 – 20 minučių.
3. Paviršius turi būti drėgnas 15 – 20 minučių. Medžiaga turi spėti įsiskverbti į betono paviršių ir sureaguoti.
4. Paviršiui pradėjus džiūti, papildomai sudrėkinkite jį medžiaga „Lithurin® Dens“. Įsitikinkite, kad absorbcijos laikotarpiu neišdžiūtų nei vienas paviršiaus plotelis.
5. Medžiagos perteklių pašalinkite šepečiu. Tai reikia atlikti kol medžiaga yra skysčio formos. (Šalinant medžiagos perteklių šepetį reikia šiek tiek paspausti).
6. Įsitikinkite, kad pašalinote visą medžiagą, kurios neįsisavino grindys.
7. Paprasčiausias medžiagos dengimo metodas yra vykdyti punktuose Nr. 1 – 6 pateiktus nurodymus. 1 asmuo gali padengti 100 m2 grindų ploto (2 asmenys – 200 m2).
8. Norint įsitikinti, kad grindys įsisavino pakankamą medžiagos kiekį, būtina vykdyti aukščiau pateiktus nurodymus.

 

Medžiagos sąnaudos

 • Mechaniniu būdu užglaistytas paviršius: apie 0,15 l/m2
 • Neglaistytas paviršius: apie 0,20 – 0,40 l/m2

 

Lithurin® Formula

tai senai naudojama sudėtis (nuo 1900 metų), kuri per daugelį metų buvo ištobulinta iki šiandieninių produktų. Medžiagos veikimo principas gali būti aiškinamas paprastai – tai betone ir produkte esančių mineralinių bei kitų medžiagų cheminė reakcija. Produkto privalumas yra tas, kad pasibaigus cheminei reakcijai, gaunama vienalytė betono struktūra, kuri netrūkinėja ir neyra.

 

Trintis

Didžiausią neigiamą poveikį grindims turi trintis, sukeliama vaikštant, važinėjant transportui arba keltuvams. Nepriklausomų tyrimų rezultatai patvirtinimo, kad paviršių apdirbimas medžiaga „Lithurin®“ padidina paviršiaus atsparumą trinčiai apie 20 kartų (SP, Švedijos nacionalinis patikros ir tyrimų institutas). Apdirbus medžiaga „Lithurin®“, C 25/32 markės betono atsparumas trinčiai prilygsta neapdirbto C 50/60 markės betono atsparumui. Medžiaga „Lithurin®“ pakeičia taip vadinamą sausą barstomą kietinimo priedą. Tai saugesnis, lengvesnis ir pigesnis sprendimas.

 

Aplinkosauga

„Lithurin®“ yra vandens pagrindu gaminama medžiaga, nekenksminga aplinkai. „Lithurin®“ neturi kvapo ir skonio, todėl šią medžiagą galima naudoti ir maisto pramonėje. Ši medžiaga turi SIK (Švedijos maisto produktų tyrimų institutas) patvirtinimą.

 

Istorija

Medžiaga „Lithurin®“ betoninių grindų liejime buvo naudojama 40 metų. 35 šalyse tokiu būdu buvo išlieta daugiau kaip 30.000.000 m2 grindų ploto.

 

 

Efektyvumas

Nepriklausomų tyrimų rezultatai patvirtino, kad medžiagą „Lithurin®“ naudojant kaip „drėgmės surinkėją“, dangos efektyvumas pasiekia 79 % (pagal reikalavimus pakanka ir 75 %).

 

Kur galima naudoti medžiagą „Lithurin®“?

 • Sandėliai, gamybinės patalpos ir logistikos centrai;
 • Parduotuvės, sandėliai, prekybos centrai;
 • Garažai, automobilių stovėjimo aikštelės;
 • Aerodromai, betono dangos keliai, angarai ir uosto prieigos;
 • Oro uostai, geležinkelio stotys, autobusų terminalai;
 • Sandėliavimo patalpos, rūsiai ir pan.

 

Naudojimas patalpų viduje

1 x „Lithurin® Hard“
1 x „Lithurin® Seal“
Paskirtis: medžiagos naudojamos tada, kai reikia gauti kietą ir tvirtą šlifuotą betoninį grindų paviršių. Tinkamai apdirbtas paviršius įgauna kietam betonui būdingą atsparumą trinčiai.

 

1 x „Lithurin® Hard“
1 x „Lithurin® Dens“
Paskirtis: medžiagos naudojamos tada, kai reikia gauti kietą ir tvirtą šlifuotą betoninį grindų paviršių, kuris nuolat bus liejamas vandeniu (pvz., plovimo įrenginiai arba aukšto slėgio plovimo įrangos pagalba plaunami paviršiai.

 

1 x „Lithurin® Dens“
1 x „Lithurin® Seal“
Paskirtis: medžiagos naudojamos tada, kai reikia gauti nedulkantį ir netrūkinėjantį grindų paviršių. Tinkamai apdirbtas blizgantis paviršius nedulka. Jis yra lengvai valomas. Tai sumažina paviršiaus trintį ir padidina jo tvirtumą.

 

1 x „Lithurin® Seal“
Paskirtis: medžiaga naudojama tada, kai reikia gauti nedulkantį šlifuotą betoninį grindų paviršių. Tinkamai apdirbtas blizgantis paviršius nedulka. Jis yra lengvai valomas. Medžiaga „Lithurin® Seal“ sumažina paviršiaus trintį ir padidina jo tvirtumą.

 

1 x „Lithurin® Seal“ Produktas gali būti naudojamas kaip drėgmės surinkėjas ir dulkių rišančioji medžiaga. Medžiaga dengiama tiesiai ant paruošto paviršiaus.
1 x „Lithurin® Hard“
1 x „Lithurin® Dens“
1 x „Lithurin® Seal“
Paskirtis: medžiagos naudojamos tada, kai reikia gauti kietą ir tvirtą vienalytį paviršių be įtrūkimų. Tinkamai apdirbto paviršiaus trinties vertė atitinka kieto betono vertę. Paviršius yra apsaugotas nuo skysčių įsigėrimo.

 

Deimantais šlifuotas betonas

 

1 x „Lithurin® Hard“
Paskirtis: medžiaga naudojama norint gauti kietesnį paviršių. Gaunamas kietesnis paviršius. Paviršius pradeda blizgėti anksčiau (lyginant su neapdirbtu paviršiumi). Blizgesys išlieka nekintantis. Šis paviršiaus paruošimo būdas yra pigesnis.

 

1 x „Lithurin® Dens“
Paskirtis: medžiaga naudojama norint gauti vienalytį paviršių prieš pradedant betono šlifavimo darbus. Medžiaga „Lithurin® Dens“ uždaro betono paviršiaus poras ir paviršiui suteikia gilų blizgesį.

 

Lauke esančių paviršių apdirbimas

 

2 x „Lithurin® Hard“
Paskirtis: medžiaga naudojama norint gauti kietą ir tvirtą paviršių atvirame lauke. Gaunamas glotnesnis, tačiau neslidus betono paviršius.

 

1 x „Lithurin® Hard“
1 x „Lithurin® Dens“
Paskirtis: medžiagos naudojamos tada, kai reikia gauti kietą ir tvirtą paviršių atvirame lauke. Gaunama grubesnė betono paviršiaus struktūra. „Lithurin® Hard“ „Lithurin® Hard“ yra giliai įsigeriantis skystis, reaguojantis su betono paviršiaus struktūra ir didinantis medžiagos kietumą bei atsparumą.

 

„Lithurin® Hard“ yra impregnuojanti medžiaga, nesuformuojanti plėvelės ant paviršiaus.

„Lithurin® Hard“ yra gaminama vandens pagrindu. Ji nekeičia betono spalvos. Betonas tampa atsparesnis trinčiai ir paviršiaus apkrovoms. Vieną kartą medžiaga apdirbtas paviršius įgauna ilgalaikę apsaugą. Medžiaga „Lithurin® Hard“ gali būti naudojama ant maisto pramonės objektų betoninių grindų.

 

Paskirtis

 

2 x „Lithurin® Hard“ – galima naudoti kaip lauke esančių betono dangų kietumo didinimo priemonę.

1 x „Lithurin® Hard“ – galima naudoti kaip betono kietumą didinančią medžiagą prieš apdirbant paviršių medžiaga „Lithurin® Seal“. Tai dangai suteikia atsparumą trinčiai ir tvirtumą.

1 x „Lithurin® Hard“ – galima naudoti kaip paviršiaus kietumo didinimo medžiagą prieš paviršiaus apdirbimą deimantiniais šlifavimo įrankiais. Medžiagą reikia panaudoti po grubaus paviršiaus šlifavimo. Tai padidina betono paviršiaus kietumą. Kadangi paviršius tampa kietesnis, šlifuojant jis greičiau pradeda blizgėti (lyginant su neapdirbtais paviršiais). Tai sumažina išlaidas.

 

Aplinkos apsauga („Lithurin® Hard“)

 • Maksimalus VOC lygis, mažiau kaip 10 g/l.
 • Medžiaga gaminama vandens pagrindu.
 • Medžiaga neturi kvapo.
 • Suriša betono dulkes ir pagerina oro kokybę. „Lithurin® Hard“ privalumai
 • Maksimalus atsparumas trinčiai.
 • Lengvai valomas paviršius.
 • Tvirta danga – vieną kartą apdirbus paviršių užtikrinama ilgalaikė apsauga.
 • Greitas džiūvimas (prie +15 / + 18oC temperatūros danga išdžiūsta per 30 minučių).
 • Medžiaga gali būti naudojama ant naujos arba senos betoninės dangos. Danga atstumia vandenį.

 

Būtina įranga

 • Minkštas šepetys arba pašluostė.
 • Laistytuvas su purkštuvo antgaliu. Medžiagos „Lithurin® Hard“ naudojimo reikalavimai
 • Betono danga turi būti išlieta ne anksčiau kaip prieš 7 dienas (jeigu aplinkos temperatūra yra +14 / 18oC) ir ne anksčiau kaip prieš 14 dienų (jeigu aplinkos temperatūra yra +10 / 13oC).
 • Minimali betono paviršiaus temperatūra yra +5oC (atitinka +10oC aplinkos temperatūrą).
 • Paviršius turi būti švarus. o Norint medžiaga padengti ant senų betoninių grindų, iš pradžių grindis reikia švariai nušlifuoti.
 • Medžiaga „Lithurin® Hard“ turi visiškai išdžiūti. Tik tada galima užnešti medžiagą „Lithurin® Dens/ Seal“.

 

„Lithurin® Hard“ dengimo nurodymai (darbas viduje naudojant šepetį)

1. „Lithurin® Hard“ padenkite ant paviršiaus minkštu šepečiu.
2. Norint užtikrinti gerą medžiagos absorbciją, paviršių ištrinkite minkštu šepečiu.
3. Medžiagą „Lithurin® Hard“ paskirstykite tolygiai visame paviršiuje. Ant grindų neturi būti balučių. Užtrinkite ant paviršiaus esančius batų pėdsakus.
4. Palaukite kol medžiaga išdžius.
5. Medžiaga „Lithurin® Hard“ turi išdžiūti. Tik tada galima užnešti medžiagos „Lithurin® Dens / Seal“ dangą.

 

„Lithurin® Hard“ dengimo nurodymai (darbas viduje, naudojant universalią šlifavimo mašiną)

Prieš pradedant darbą reikia švariai išvalyti užterštą grindų dangą.

1. Medžiagą „Lithurin® Hard“ supilkite į talpą. Ant mašinos uždėkite juodos spalvos nailoninius šlifavimo padus. Iš pradžių paviršių apdirbkite įjungę dengimo ir šlifavimo režimą. Darbo metu išjunkite nusiurbimo funkciją.
2. Į talpą įpilkite vandens ir apdirbkite paviršių įjungę dengimo bei šlifavimo režimą. Darbo metu išjunkite nusiurbimo funkciją. Po to paviršius turi visiškai išdžiūti.
3. Jeigu paviršius pradeda džiūti dar nebaigus dengimo darbų, baikite dengimo procedūrą ir pakartokite punktuose Nr. 1 ir 2 aprašytus veiksmus.
4. Jeigu paviršius yra visiškai išdžiūvęs, pakartokite punkte Nr. 1 aprašytus veiksmus.
5. Medžiaga „Lithurin® Hard“ turi išdžiūti. Tik tada galima užnešti medžiagos „Lithurin® Dens / Seal“ dangą.

 

Šio dengimo metodo privalumas yra tas, kad tuo metu, kai betono paviršius kietėja, jis yra dar ir valomas. Sumažėja kalcio nuosėdų kiekis, paviršius gauna mažiau drėgmės (šį metodą rekomenduojame naudoti estetinį vaizdą turinčioms įgauti dangoms).

 

Medžiagos sąnaudos

 • Mechaniniu būdu užglaistytas paviršius: apie 0,15 l/m2
 • Neglaistytas paviršius: apie 0,20 – 0,40 l/m2 „Lithurin® Hard“ dengimo nurodymai (darbas lauke, naudojant šepetį)

 

1. Medžiagą „Lithurin® Hard“ padenkite ant paviršiaus kaip galima tolygiau. Darbui naudokite laistytuvą su purškimo antgaliu ir smulkų šepetį.
2. Medžiagai įsigėrus į paviršių (prieš jam išdžiūnant), paviršių nuplaukite aukšto slėgio / didelės galios vandens srove.
3. Sekančią dieną pakartokite punktuose Nr. 1 ir 2 aprašytus veiksmus.

Jeigu dangos paviršius yra grubus, antrą dieną naudokite medžiagą „Lithurin® Dens“.

 

Medžiagos sąnaudos

 • Mechaniniu būdu užglaistytas paviršius (du kartus apdirbtas paviršius): apie 0,30 l/m2
 • Neglaistytas paviršius (2 – 4 kartus apdirbtas paviršius): apie 0,40 – 0,80 l/m2 „Lithurin® Seal“

 

„Lithurin® Seal“ yra impregnuojanti medžiaga, kuri užsandarina betono paviršių. Medžiaga „Lithurin® Seal“ yra gaminama vandens pagrindu. Ji nekeičia betono spalvos. „Lithurin® Seal“ tolygiai įsigeria į betoną ir užsandarina jo paviršių. Paviršius tampa mažiau veikiamas trinties. Viršutinis sluoksnis tampa neatsiejama visos struktūros dalimi. Paviršiuje nelieka įtrūkimų, atsisluoksniavimo ir segmentacijos. Medžiaga užtikrina ilgalaikę paviršiaus apsaugą. Medžiaga „Lithurin®“ gali būti naudojama ant maisto pramonės objektų betoninių grindų. Ji yra dalinai atstumianti vandenį ir neslidi. Dangą lengva plauti.

 

Paskirtis

1 x „Lithurin® Seal“ – galima naudoti kaip betono sandarinimo medžiagą, norint užtikrinti mažesnę trintį (dulkių surišimas).
1 x „Lithurin® Seal“ – galima naudoti kaip sandarinimo ir kietumo dindimo medžiagą (drėgmės surinkimo / dulkių surišimo medžiaga).

Mažesnė trintis ir didesnis atsparumas dilimui. Medžiagų „Lithurin® Seal“ ir „Lithurin® Hard“ derinys iki 20 kartų padidina paviršiaus atsparumą dilimui.

Medžiagų „Lithurin® Seal“ ir „Lithurin® Dens“ derinys sumažina paviršiaus laidumą skysčiams (skysčiai sunkiau įsigeria į paviršių).

Medžiagų „Lithurin® Seal“, „Lithurin® Hard“ ir „Lithurin® Dens“ derinys padidina atsparumą dilimui ir sumažina paviršiaus laidumą skysčiams (skysčiai sunkiau įsigeria į paviršių).

 

Aplinkos apsauga („Lithurin® Seal“)

 • Maksimalus VOC lygis, mažiau kaip 1 g/l.
 • Medžiaga gaminama vandens pagrindu.
 • Medžiaga neturi kvapo.
 • Suriša betono dulkes ir pagerina oro kokybę. „Lithurin® Seal“ privalumai
 • Maksimalus paviršiaus sandarumas.
 • Sumažina skysčių įsigėrimą į paviršių.
 • Lengvai valomas paviršius.
 • Tvirta danga – vieną kartą apdirbus paviršių užtikrinama ilgalaikė apsauga.
 • Greitas džiūvimas (prie +15 / + 18oC temperatūros danga išdžiūsta per 60 minučių).
 • Medžiaga gali būti naudojama ant naujos arba senos betoninės dangos. Danga atstumia vandenį.

 

Būtina įranga

 • Minkštas šepetys arba pašluostė.
 • Žemo slėgio purkštuvas, mechaninis purkštuvas arba laistytuvas su purkštuvo antgaliu. Medžiagos „Lithurin® Seal“ naudojimo reikalavimai
 • Minimali betoninės dangos paviršiaus temperatūra +5oC (atitinka +10oC oro temperatūrą).
 • Paviršius turi būti švarus.
 • Norint medžiaga padengti ant senų betoninių grindų, iš pradžių grindis reikia švariai nušlifuoti.
 • Medžiaga „Lithurin® Hard / Dens“ turi visiškai išdžiūti. Tik tada galima užnešti medžiagą „Lithurin® Seal“.