Baldų, kilimų ir kiliminės dangos plovimas

Kilimai ar kiliminė danga dažnai naudojama buityje. Ir kiek ir kaip besiurbtum sausu būdu, ateina laikas kai ją reikia plauti. Kiliminės dangos plovimo technologija yra tokia - pirma kiliminė danga yra gerai išsiurbiama sausu siurbliu. Tada matomos dėmės yra apdirbamos specialia chemija - naudojama stipresnė, specialiai atitinkamai dėmei skirta chemija. Sekantis etapas - su vienadiske plovimo mašina, naudojant kilimų šampūna yra plaunama visa danga. Besisukantis šepetys sukelia kilimo plaukelius o šampūnas sukelia bei suriša visą purvą esanti kiliminėje dangoje. Paskui, naudojant specialų siurblį, skirtą baldams bei kilimams plauti, siurbiama kiliminė danga, susiurbiant sukeltą purvą bei kartu skalaujamas kilimas (šalinamas šampūnas) ir maksimaliai šalinama drėgmė iš kiliminės dangos.

 

Baldai valomi panašiai, tik nenaudojant šveitimo mašinos. Baldai pirma išsiurbiami, tada apdirbamos matomos dėmės. Toliau naudojant siurblį šampūnas užpurškiamas ant baldų ir rankiniu šepečiu įtrinamas į baldus. Sekanti procedūra - išskalauti baldus ( pašalinti šampūną) ir maksimaliai pašalinti susidariusia drėgmę.

 

Vieną kartą išplauti baldus ar kiliminę dangą kartais neužtenka. Jei kiliminė danga ar baldai buvo ilgai naudoti ir neplauti, juos išplovus gali išriškėti senos dėmės, kurios buvo jau paislėpusios po nauju purvo sluoksniu. Tada kiliminę dangą ar baldus reikia pilnai išdžiovinti ir plovimo procedūra atlikti išnaujo.

 

Plaunant kiliminę dangą ar baldus svarbu kad po plovimo procedūros patalpoje būtų pakankamai šilta ir būtų gera ventiliacija - tai būtina kad gerai išdžiūtu kiliminė danga ar baldai. Ant kiliminės dangos rekomenduojama lipti tik jai pilnai išdžiuvus.